RT2010FKE0739R2L
VIGOR # :
542899
Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
RT2010FKE0739R2L PDF
Part Status:Active
Resistance:39.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)