RCL0406143RFKEA
VIGOR # :
542906
Description
RES SMD 143 OHM 1/4W 0604 WIDE
DataSheet
RCL0406143RFKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:143 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)