CR102R94F
VIGOR # :
543393
Description
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
CR102R94F PDF
Part Status:Active
Resistance:2.94 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)