Y14730R04000F0W
VIGOR # :
544886
Description
RES 0.04 OHM 1% 2W 3637
DataSheet
Y14730R04000F0W PDF
Type Description
Series:CSM3637Z
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:40 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:3637
Ratings:-
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)