SG73S1JTTD1470F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
545130
Description
RES 147 OHM 1% 1/5W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SG73S1JTTD1470F PDF
Type Description
Series:SG73S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:147 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)