RN73R1ETTP1373F50
VIGOR # :
545754
Description
RES 137K OHM 1% 1/16W 0402
DataSheet
RN73R1ETTP1373F50 PDF
Part Status:Active
Resistance:137 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)