CSR0603FTR680
VIGOR # :
546426
Description
RES 0.68 OHM 1% 1/8W 0603
DataSheet
CSR0603FTR680 PDF
Part Status:Active
Resistance:680 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)