PLTT0805Z1982QGT5
VIGOR # :
547761
Description
RES SMD 19.8KOHM 0.02% 1/4W 0805
DataSheet
PLTT0805Z1982QGT5 PDF
Part Status:Active
Resistance:19.8 kOhms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 215°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)