SMW518RJT
Manufacturer
VIGOR # :
548322
Description
RES SMD 18 OHM 5% 5W 5329
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMW518RJT PDF
Type Description
Series:SMW, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:18 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:5329 (13573 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.280" (7.10mm)