AA2512JK-079R1L
VIGOR # :
549368
Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
AA2512JK-079R1L PDF
Part Status:Active
Resistance:9.1 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)