WK73R2JTTE1402F
VIGOR # :
549382
Description
RES 14K OHM 1% 1W 1812
DataSheet
WK73R2JTTE1402F PDF
Part Status:Active
Resistance:14 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)