RN73R2ATTD17R2B25
VIGOR # :
551765
Description
RES 17.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
RN73R2ATTD17R2B25 PDF
Part Status:Active
Resistance:17.2 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)