MCR18ERTJ181
VIGOR # :
551780
Description
RES SMD 180 OHM 5% 1/4W 1206
DataSheet
MCR18ERTJ181 PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Resistance:180 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)