MCR18ERTF7870
VIGOR # :
552076
Description
RES SMD 787 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
MCR18ERTF7870 PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Resistance:787 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)