RC2512JK-073R6L
VIGOR # :
552082
Description
RES SMD 3.6 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
RC2512JK-073R6L PDF
Type Description
Series:RC_L
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.6 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)