RGT1608P-152-B-T5
VIGOR # :
554224
Description
RES 1.5 KOHM 0.1% 1/16W 0603
DataSheet
RGT1608P-152-B-T5 PDF
Type Description
Series:RGT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:1.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)