PMR100HZPJU10L
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
555627
Description
RES 0.01 OHM 5% 2W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
PMR100HZPJU10L PDF
Type Description
Series:PMR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:10 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.019" (0.47mm)