RC1218JK-075K1L
VIGOR # :
557675
Description
RES SMD 5.1K OHM 1W 1812 WIDE
DataSheet
RC1218JK-075K1L PDF
Part Status:Active
Resistance:5.1 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)