RT1206BRD0766R5L
VIGOR # :
558970
Description
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
RT1206BRD0766R5L PDF
Part Status:Active
Resistance:66.5 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)