CSR2010FT51L0
VIGOR # :
561193
Description
RES 0.051 OHM 1% 1W 2010
DataSheet
CSR2010FT51L0 PDF
Type Description
Series:CSR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:51 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)