RN73R1JTTD4933F50
VIGOR # :
564031
Description
RES 493K OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
RN73R1JTTD4933F50 PDF
Part Status:Active
Resistance:493 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M55342K03B931ARWS
M55342K03B931ARWS
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/5W 1005
RS73G2ATTD7870C
RS73G2ATTD7870C
RES 787 OHM 0.25% 1/4W 0805
ERJ-14NF8201U
ERJ-14NF8201U
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/2W 1210
RN73R1JTTD4933F50
RN73R1JTTD4933F50
RES 493K OHM 1% 1/10W 0603
SiT3372AI-2B2-25NH163.840000Y
SiT3372AI-2B2-25NH163.840000Y
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ LVDS
CONN SOCKET 43POS 0.1 GOLD PCB