RCL1218280RFKEK
VIGOR # :
564038
Description
RES SMD 280 OHM 1W 1812 WIDE
DataSheet
RCL1218280RFKEK PDF
Part Status:Active
Resistance:280 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package:1218
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)