RT0603CRE071R2L
VIGOR # :
564529
Description
RES SMD 1.2 OHM 0.25% 1/10W 0603
DataSheet
RT0603CRE071R2L PDF
Part Status:Active
Resistance:1.2 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)