CRGS0603J470K
Manufacturer
VIGOR # :
564804
Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 0603
DataSheet
CRGS0603J470K PDF
Part Status:Active
Resistance:470 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)