RMCF2512FT110R
VIGOR # :
565514
Description
RES 110 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
RMCF2512FT110R PDF
Type Description
Series:RMCF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:110 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)