RT0805CRD073K9L
VIGOR # :
565593
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/8W 0805
DataSheet
RT0805CRD073K9L PDF
Part Status:Active
Resistance:3.9 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)