RK73H2ETTD1R27F
VIGOR # :
565620
Description
RES 1.27 OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
RK73H2ETTD1R27F PDF
Part Status:Active
Resistance:1.27 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)