ERJ-U1DF16R0U
VIGOR # :
567250
Description
RES 16 OHM 1% 3/4W 2010 SMD
DataSheet
ERJ-U1DF16R0U PDF
Part Status:Active
Resistance:16 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)