RN73R2ATTD9092D100
VIGOR # :
567260
Description
RES 90.9K OHM 0.5% 1/8W 0805
DataSheet
RN73R2ATTD9092D100 PDF
Part Status:Active
Resistance:90.9 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)