CR1206-FX-6340ELF
VIGOR # :
567898
Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
CR1206-FX-6340ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:634 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)