RC1005F6492CS
VIGOR # :
567915
Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/16W 0402
DataSheet
RC1005F6492CS PDF
Part Status:Active
Resistance:64.9 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)