TRR18EZPF2204
VIGOR # :
568953
Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
TRR18EZPF2204 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:2.2 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)