SM4124JT47R0
VIGOR # :
568970
Description
RES 47 OHM 5% 2W 4124
DataSheet
SM4124JT47R0 PDF
Part Status:Active
Resistance:47 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)