CRGP0402F33R
Manufacturer
VIGOR # :
569254
Description
CRGP 0402 33R 1%
DataSheet
CRGP0402F33R PDF
Part Status:Active
Resistance:33 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.043" L x 0.020" W (1.10mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)