TRR03EZPF36R0
VIGOR # :
569475
Description
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
TRR03EZPF36R0 PDF
Type Description
Series:TRR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Resistance:36 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)