RT1210DRD07110RL
VIGOR # :
569493
Description
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/4W 1210
DataSheet
RT1210DRD07110RL PDF
Part Status:Active
Resistance:110 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)