M55342H04B100GMWS
VIGOR # :
569499
Description
RES SMD 100 OHM 2% 0.15W 1505
DataSheet
M55342H04B100GMWS PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:1505
Ratings:-
Size / Dimension:0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)