RL3720S-R68-G
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
569730
Description
RES 0.68 OHM 1/2W 1508 WIDE
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RL3720S-R68-G PDF
Type Description
Series:RL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:680 mOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Wide 1508 (3720 Metric), 0815
Supplier Device Package:0815
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.148" W (2.00mm x 3.75mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)