RT0603DRE07383RL
VIGOR # :
570442
Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/10W 0603
DataSheet
RT0603DRE07383RL PDF
Part Status:Active
Resistance:383 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)