MMP100FRF68R
VIGOR # :
570831
Description
RES SMD 1% 1W MELF
DataSheet
MMP100FRF68R PDF
Part Status:Active
Resistance:68 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)