RL3264L4-R047-F
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
570843
Description
RES 0.047 OHM 1% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RL3264L4-R047-F PDF
Type Description
Series:RL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:47 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)