WSL27263L000FEB
VIGOR # :
572321
Description
RES 0.003 OHM 1% 3W 2726
DataSheet
WSL27263L000FEB PDF
Type Description
Series:WSL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:3 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Element
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:2726
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.272" L x 0.260" W (6.90mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)