ERA-3VRB2741V
VIGOR # :
572471
Description
RES 2.74K OHM 0.1% 1/8W 0603
DataSheet
ERA-3VRB2741V PDF
Part Status:Active
Resistance:2.74 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)