RM20J9R1CT
VIGOR # :
574160
Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 2010
DataSheet
RM20J9R1CT PDF
Part Status:Active
Resistance:9.1 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)