TNPW060315K8FEEA
VIGOR # :
574523
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/8W 0603
DataSheet
TNPW060315K8FEEA PDF
Part Status:Active
Resistance:15.8 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)