RG2012P-3481-W-T5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
575920
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.05% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RG2012P-3481-W-T5 PDF
Type Description
Series:RG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.48 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)