AA1210JR-07620KL
VIGOR # :
576425
Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/2W 1210
DataSheet
AA1210JR-07620KL PDF
Part Status:Active
Resistance:620 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)