HV732BTTD516J
VIGOR # :
576433
Description
RES 51M OHM 5% 1/4W 1206
DataSheet
HV732BTTD516J PDF
Type Description
Series:HV73
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:51 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)