RG1608N-1152-B-T5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
580034
Description
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RG1608N-1152-B-T5 PDF
Type Description
Series:RG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:11.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)