CPF0603B27R4E1
Manufacturer
VIGOR # :
580713
Description
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
DataSheet
CPF0603B27R4E1 PDF
Part Status:Active
Resistance:27.4 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)